+380(98)492-07-51

Моторні масла з допуском ACEA (Асоціація Європейських Авто Виробників / European Automobile Manufacturers 'Association).

             aceaA3B4.png                  aceaA5B5.pngaceaC2.png             aceaC3.png

Організація ACEA представляє інтереси автовиробників Європи з 1995 року. Безпосередньо абревіатура «ACEA» походить від французького назви, даного їй при підставі - «Association des Constracteuis Europeen des Automobiles», що перекладається як асоціація європейських виробників автомобілів. Пізніше, набагато більшого поширення набуло англійська назва «European Automobile Manufacturers Association», але абревіатура зберегла свій первозданний вигляд як ACEA до наших днів.

Особливістю класифікації моторних масел за версією ACEA є сувора прив'язка до екологічних норм, прийнятим в Європі, що робить її однією з найбільш суворих класифікацій світу щодо моторних масел. Сьогодні багато виробників автомобілів розробляють власні класифікації та допуски, грунтуючись саме на базових вимогах ACEA посилюючи деякі з параметрів.

Актуальна на сьогоднішній день класифікація моторних масел за версією ACEA подає такі основоположні поняття:

Клас ACEA «A / B».

Під даний клас моторних масел ACEA підпадають масла, розроблені для роботи як в дизельних двигунах, за винятком важких вантажівок (їх позначають буквою «B») так і бензинових (їх позначають буквою «А»). Власне це універсальний клас моторних масел, що включає в себе наступні класи: A1 / B1, A5 / B5, A3 / B3, A3 / B4.

Клас ACEA «C»

Моторні масла класу ACEA «C» розробляються спеціально для використання в двигунах обладнаних системою доочистки відпрацьованих газів, у вигляді двокомпонентних каталізаторів і саж фільтрів. Клас якості моторного масла ACEA «C» підрозділяється на наступні: С1, С2, С3.

Клас ACEA «E»

Цей клас за версією ACEA включає в себе моторні масла для комерційного транспорту.

Моторні масла з допуском API (Американський Інститут Нафти / American Petroleum Institute

              apiSM.jpg       

Найбільш відомою міжнародною класифікацією моторних масел по областям застосування і рівнем експлуатаційних властивостей є класифікація API (Американського інституту нафти). З часу введення (1947) дана класифікація неодноразово доповнювалася, однак властивий їй принцип поділу мастил на 2 категорії (S і С) зберігся до теперішнього часу.

В даній системі класифікації моторні масла маркуються з двох літер індексом. Перша літера означає катего¬рію: до категорії «S» (Service) відносяться мастила для 4-тактних бензинових двигунів, до категорії «С» (Commercial) - масла, призначені для дизелів автомобільного транспорту, позашляхової будівельної і сільськогосподарської техніки. Універсальними називають масла, які можуть застосовуватися для змащування бензинових і дизельних двигунів. Другий буквою є показник групи масла за рівнем експлуатаційних властивостей. Чим далі від початку латинського алфавіту розташована буква, тим вище рівень експлуатаційних властивостей моторного масла.

В даний час в категорії «S» класифікація API включає 12 класів масел в наступному порядку зростання вимог до їх якості (SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, SH, SJ, SL, SM, SN), а в категорії «С» - 13 класів (СА, СВ, СС, CD, CD-2, CF, CF-2, CF-4, CG-4, СН-4, CI-4, CI-4 Plus, CJ-4 ). Цифри при позначенні класів CD-2, CF-4, CF-2 і CG-4 дають додаткову інформацію про використання даного класу масел в 2-тактних або 4-тактних дизелях, відповідно. Для позначення універсальних мастил прийнята подвійна маркування, наприклад SM / CF, CI-4 / SL і т.п.